Kuidas valida sisekrohvi?
star_border

Kuidas valida sisekrohvi?

Õige krohvi valimine võib suurendada müüritise väärtust, säästa kulusid, minimeerida tööjõuvajadust ja vältida hoone eluea jooksul defektide tekkimist. Sobivaima krohvisüsteemi valimine tähendab kõigi krohvile seatud nõuetega arvestamist.

KUIDAS VALIDA KROHVI?

  • Millist aluspinda hakkan krohvima? Telliskivi, poorbetoon, vana müüritis jne.
  • Millist lõplikku välimust soovin krohvile saavutada? Kas soovin täiesti siledat pinda, teralist või tekstuurset pinda?
  • Milline on keskkond? Üldkasutuses olevad eluruumid, suurema õhuniiskusega ruumid, suure koormusega alad jne.
Omietka na tehlu

Tellismüüritis

Õige toimimise tagamiseks tuleb telliskivi kombineerida sobiva krohviga. Olenevalt tasasusest ja tüübist saab telliseid krohvida ühe või mitme krohvikihiga. Krohvivalik oleneb ka pinna soovitud väljanägemisest, keskkonnast, aluspinna omadustest ja praktilistest nõuetest.

omietka na pórobetón

Poorbetoonist müüritis

Poorbetoonplokid on valmistatud looduslikust toorainest. Need on täpsed, kerged ja suure auruläbilaskvusega müürikivid.
Sirged aluspinnad võimaldavad krohvimisel kasutada ka õhukeseid krohvikihte. Nende krohvide paksus siseruumides on alates umbes 6 mm.

Omietka na betón

Betoonist aluspind

Betoon on üks levinumaid ehitusmaterjale. Seda kasutatakse peamiselt kandekonstruktsioonide, silluste, talade, sammaste, laeplaatide, vundamentide, betoonplokkide jms ehitamiseks. Betoonist aluspinna jaoks on lai valik krohvisüsteeme, kas käsitsi või masinaga pealekandmiseks, mitmest kihist koosnevaid, õhukesekihilisi või tasanduskihte.

Omietka na Durisol alebo Velox

Tsemendi- ja puidupõhised materjalid

Tänapäeval on saadaval mitmesuguseid alternatiivseid seinamaterjale. Üks neist on puitlaastudel põhinev ökoloogiline materjal. Need võivad olla ehitusplokid (nt DUrisol) või ehitusplaadid (nt Velox).

Omietka na vysoko tepelnoizolačné murivá

Väga hea soojapidavusega müüritis

Väga hea soojapidavusega seinamaterjalidel on teistsugused ehituslikud ja füüsikalised parameetrid kui traditsioonilistel tellistel ning nende krohvimisele tuleb pöörata erilist tähelepanu – alates krohvi valimisest, krohvimissüsteemi ülesehitusest kuni detailide täpse lahendamiseni.

Omietka na vápennopieskové tehly

Silikaattellised

Suurepäraste akustiliste omaduste ja suure akumuleerumisvõimega ökoloogiline materjal võimaldab kasutada laias valikus krohve. Sisekliima paremaks reguleerimiseks soovitame eriti Klima krohve.