Klima tooted
star_border

Klima tooted on inspireeritud loodusest

Nii nagu munakoor, sisaldavad ka Baumit Klima tooted lupja. Munakoor kaitseb tibu, tagab sobiva temperatuuri ja seda saab isegi toiduks kasutada. Liiga suur õhuniiskus suurendab hallituse ohtu. Lubjal on ennetav toime: hallitus ja seened on tõenäoliselt kõige kardetumad kodused terviseriskid. Kuna lubi on aluseline, väldib see looduslikul teel hallituse teket.

Lubikrohv desinfitseerib looduslikult

Ideaalne suhteline õhuniiskus on 40–60%. Suurt õhuniiskust armastavad tolmulestad, kes võivad tekitada astmat. Liiga kuiv õhk suurendab aga õhu tolmusisaldust ja kuivatab limaskesti, mille tulemuseks on suurem nakatumisoht (nt gripiviirustesse). Neljaliikmelise pere tegevused, nagu duši all käimine, toiduvalmistamine, pesu kuivatamine ja hingamine, vabastavad iga päev õhku 20 liitrit vett. Ehitus- ja remonditööd võivad põhjustada ka siseruumide jääkniiskust. Seetõttu tuleb niiskus välja juhtida. See võib osaliselt imenduda ka seintesse, põrandatesse ja mööblisse ning hiljem vabaneda.

Kuidas õhuniiskust reguleerida?

Klima tooted on mõeldud sisekliima parandamiseks. Klima krohv on looduslikku lupja sisaldav mineraalkrohv. See on auru läbilaskev ja toimib loodusliku niiskusregulaatorina. Toimet võimendab mikropoorne struktuur. Võrreldes tavaliste sisekrohvidega suudab see lühema aja jooksul rohkem niiskust imada. Niiskuse vähenemise korral vabastatakse see aeglaselt ja ühtlaselt tagasi siseõhku.

Looduslikult desinfitseeritud õhk

Täiteaineks olev lubjakivi ja sideaineks olev lubi loovad aluselise keskkonna (pH umbes 12), mis toimib loodusliku kaitsena kahjulike mikroorganismide ja hallituse vastu ning muudab Klima krohvid looduslikult desinfitseerivaks. Lubikrohvid on antistaatilised, vältides mustuseosakeste kogunemist seinale.

Kihi paksus on oluline

Isegi ideaalsed siseseinad vajavad piisava paksusega krohvikihti. See on ainus viis, kuidas optimaalselt niiskust reguleerida. Viva teaduspargi uuringute kohaselt saavutate parima tõhususe 1,5 cm paksuse kihiga. Krohv suudab optimaalselt liigset niiskust imada ja kui õhk on kuiv, tagastada selle siseruumidesse.