Kuidas renoveerida kooruvat fassaadi?
star_border

Fassaadi renoveerimine – kooruv värv

Enne uue fassaadivärvi pealekandmist eemaldage kooruv värv ja tasandage aluspind.

Neli sammu uue fassaadini

Eemaldage kooruv värv ja puhastage fassaad. Kruntige ja tasandage aluspind enne värvimist.

1. samm

Odlupujúci sa náter na fasáde

Eemaldage kooruv värv ja puhastage fassaad.

2. samm

Penetrácia na fasádu

Järgmiste kihtide paremaks nakkuvuseks ja aluspinna imavuse ühtlustamiseks kasutage immutuskrunti Baumit MultiPrimer.

3. samm

Prestierkovanie fasády_MultiWhite

Täitke ebatasasused ja paigaldage armeerimiskiht kasutades universaalsegu Baumit MultiContact MC55 + klaaskiudvõrk StarTex.

4. samm

Nová fasádna farba

Kuivanud tasanduskiht värvige fassaadivärviga.
Baumit StarColor, NanoporColor või SilikonColor.

Täpsemad tööjuhised

1. Mida on vaja?

Obnova fasády - odlupujúci sa náter

Hinnake vassaadi olukord ja valige remondiks sobivad vahendid ja materjalid. Vajadusel paigaldage armeerimiskiht. Vahendid: kaabits, pahtlilabidas, roostevaba hõõruti, kellu, tugevate harjastega pintsel, sobiv segamisnõu.

2. Fassaadi puhastamine

Odstránenie uvoľnených častí

Fassaadi pind peab olema tasane ja ühtne, vetikate ja pragudeta. Eemaldage kooruv värv, lahtised osad ja mustus. Harjake tolmune ja määrdunud fassaad või puhastage survepesuriga. Kui fassaadil on muid puudusi, tuleb need kõigepealt kõrvaldada.

3. Immutuskrundi kasutamine

Základn náter, hĺbkový základ

Olenevalt aluspinna imavusest lahjendage Baumit MultiPrimeri immutuskrunt veega vahekorras 1:1 kuni 1:5 ja segage korralikult. Kandke krunt krohvile pintsli, rulli või pihustiga. Immutuskrunt peab imenduma aluspinda. Vältige nähtava kattekihi tekkimist. Kuivamisaeg enne järgmiste kihtide pealekandmist on vähemalt 12 tundi.

4. Fassaadi armeerimine

Penetrácia na silno nasiakavý podklad

Kandke Baumit Multicontact MC55 roostevaba hammaskelluga kuivale aluspinnale ja paigaldage selle sisse klaaskiudvõrk. Pärast armeerimiskihi kuivamist/tahenemist kandke peale teine õhuke kiht MC 55 mille saab viltida peale piisavat tahenemisaega vildist või vahtmaterjalist hõõrutiga. Soovitatav kihi paksu on 3–5 mm.

5. Uus fassaadivärv

Nová fasádna farba

Kandke puhtale fassaadile kaks kihti kvaliteetset fassaadivärvi. Esimene kiht tuleb peale kanda 10–15% ulatuses veega lahjendatult. Pärast vähemalt 12 tunni möödumist kandke vajaduse korral peale üks kuni kaks kihti fassaadivärvi. Enne 2. värvikihiga katmist kuivamisaeg vähemalt 4 tundi.

6. Fassaadi pihustiga värvimine

Striekanie fasádnej farby

Baumiti fassaadivärvi võib peale kanda ka kõrgsurve-värvipritsiga. See võimaldab fassaadivärvi ka suurtele pindadele kiiresti ja ühtlaselt peale kanda.

Baumiti tooted