Kuidas renoveerida suurte pragudega fassaadi?
star_border

Üle 0,5 mm laiuste pragudega fassaadi parandamine

Pragude korral, mille laius on üle 0,5 mm, tuleb viivitamata tegutseda, sest niiskuse sissetungimine võib põhjustada fassaadile suuri kahjustusi.

Kolm sammu uue fassaadini

Üle 0,5 mm laiuste pragudega fassaad tuleb täielikult krohvida ja seejärel peale kanda uus fassaadiviimistlus.

1. samm

Oprava fasády s trhlinami

Eemaldage pinnalt kooruvad ja lahtised osad. Süvendage mõrad "U" või "V" kujuliselt.

2. samm

Oprava fasády s trhlinami

Täitke suuremad mõrad ja armeerige kasutades universaalsegu Baumit Multicontact MC55 ja klaaskiud armeerimisvõrku StarTex.

3. samm

Nová fasádna farba

Kandke peale uus fassaadivärv või viimistluskrohv.

Täpsemad tööjuhised

1. Hinnake fassaadi seisundit

Fasáda s trhlinami

Kontrollige pragude laiust ja eemaldage kaabitsaga pinnalt kooruvad ja lahtised osad. Harjake tolmune ja määrdunud fassaad või puhastage survepesuriga. Kui fassaadil on endiselt muid puudusi, tuleb need kõigepealt parandada.

2. Mida on vaja?

Oprava fasády s trhlinami

Üle 0,5 mm pragudega fassaadi parandamiseks valmistage ette tööriistad ja tooted. Tugevalt imava või nõrkenendu aluspinna korral soovitame kasutada immutuskrunti Baumit MultiPrimer.

3. Universaalsegu

Renovačná stierka Baumit MultiWhite

Kallake Baumit MultiContact MC55 pakendi sisu umbes 6 l puhtasse vette. Segage hoolikalt segumikseriga, et saada ühtlane ilma tükkideta mass. Laske 5 minutit seista ja seejärel segage uuesti. Lisage vajadusel vett. Kasutusaeg: umbes 1,5 tundi.

4. Fassaadi armeerimine

Prestierkovanie fasády

Kandke Baumit MultiContact MC55 hammaskelluga fassaadi pinnale. Paigaldage universaalsegu sisse armeerimisvõrk nt Baumit StarTex. Seejärel siluge fassaadi pind. Armeerimiskihi paksus 3–5 mm.

5. Viltimine

Renovačná stierka BAumit MultiWhite

Pärast armeerimiskihi kuivamist/tahenemist kandke peale teine õhuke kiht (ca 3mm) universaalsegu ja pärast selle piisavat tahenemist viltige pinda vildist või vahtmaterjalist hõõrutiga.

6. Värvimine

Striekanie fasádnej farby

Pärast piisavat kuivamisaega värvige fassaad segatud fassaadivärviga nt Baumit StarColor või NanoporColor. Baumiti fassaadivärvi võib peale kanda ka kõrgsurve-värvipritsiga. See võimaldab fassaadivärvi ka suurtele pindadele kiiresti ja ühtlaselt peale kanda.

Baumiti tooted

Õppevideo