Kuidas renoveerida vetikatega fassaadi?
star_border

Kuidas värskendada vetikatega kaetud fassaadi?

Isegi kui fassaad täidab oma otstarvet, võivad vetikad ja hallitusseened sellele kasvada. Siit leiate nõuandeid, kuidas neist kahe lihtsa sammuga vabaneda.

Miks vetikad fassaadile tekivad?

Vetikad ja hallitusseened vajavad eluks valgust, toitaineid, normaalset temperatuuri, niiskust ja õhku. Vetikate ja seente tekkimist fassaadile mõjutab peamiselt vesi ja niiskus. Vee allikaks on õhuniiskus, hoovihm, krohvist difundeeruv niiskust, ehituslikke puuduseid (läbijooksud) ja kondenssaat.
Vetikatele sobivad paremini fassaadid, mis paiknevad metsade, tiheda taimestiku, voolavate veekogude, järvede või madalama päikesevalgusega orgude ja madalike lähedal. Sellisel juhul tuleb arvestada hoone arhitektuuri, paigutuse ning krohvi või  pinnakatte õige valikuga.
Fassaadi tuleb regulaarselt hooldada (pesta, vihmavee süsteeme kontrollida, värvida jne). Mida teha, kui fassaad on sellest hoolimata vetikatega saastunud?

Kaks sammu uue fassaadini

Enne uue pinnakatte pealekandmist kandke peale kiht spetsiaalset vahendit Baumit FungoFluid ja seejärel uus kvaliteetne fassaadivärv.

1. samm

Riasy na fasáde

Kandke krohvile spetsiaalset vahendit Baumit FungoFluid, laske sel toimida ja puhastage fassaad.

2. samm

Nová fasádna farba

Lõpuks kandke peale uus fassaadivärv Baumit StarColor, mis on parim valik niiskes oludes fassaadile.

Täpsemad tööjuhised

1. Mida on vaja?

Ako odstrániť riasy na fasáde

Vajate spetsiaalset Baumit FungoFluidi lahust, pihustit või pintslit, tugevate harjastega krundipintslit, anumat, fassaadirulli või varustust fassaadivärvi värvipihustiga pealekandmiseks.
Vaadake fassaad üle ning kui sel on muid puudusi (lagunev krohv jne), on vaja need kõrvaldada.

2. Toote pealekandmine

Nanesenie roztoku proti riasam

Kandke seenevastane toode Baumit FungoFluid pihusti, rulli või pintsliga määrdunud fassaadile ja laske sel vähemalt 12 tundi mõjuda. See samm on oluline, et elusad mikroorganismid ei pääseks järgmistesse kihtidesse ja et need ei hakaks fassaadi kiiresti uuesti kasvama.

3. Fassaadi puhastamine

Odstránenie rias z fasády

Eemaldage fassaadi pinnalt mehaaniliselt mustus ja mikroorganismid ning peske fassaad põhjalikult survepesuriga. Kõrvaldage jäätmed.

4. Toote pealekandmine

Zariasená fasáda

Laske fassaadi pinnal kuivada ja kandke seenevastane toode Baumit FungoFluid 1–2 korda krohvile.

5. Uus fassaadivärv

Nová fasádna farba

Kandke puhtale fassaadile kaks kihti kvaliteetset fassaadivärvi. Esimene kiht tuleb peale kanda 10–15% ulatuses veega lahjendatult. Pärast vähemalt 12 tunni möödumist kandke vajaduse korral peale üks kuni kaks kihti fassaadivärvi. Iga kihi vahe peab olema vähemalt 4 tundi.

6. Fassaadi pihustiga värvimine

Striekanie fasádnej farby

Baumiti fassaadivärvi võib peale kanda ka kõrgsurve-värvipritsiga. See võimaldab fassaadivärvi ka suurtele pindadele kiiresti ja ühtlaselt peale kanda.

Baumiti tooted

Baumit FungoFluid

Vahend hallitusseente ja vetikate eemaldamiseks

Baumit StarColor

Esmaklassiline kiiresti kuivava pinnaga silikoon-fassaadivärv

Baumit PuraColor

Esmaklassiline värviküllane akrülaat-fassaadivärv

Õppevideo