Plaatimissüsteem
star_border

Aluspind

Kvaliteetse kattematerjali ja aluskihi pealekandmise tingimuseks on kindel, kandev, kuiv, puhas ja piisavalt ühtlane pind, näiteks betoon, poorbetoon, kuivanud krohv jne.

Lepenie obkladov a dlažby

Plaatimine

Põranda suuremad ebaühtlused tuleb enne tasandada. Seda saab teha näiteks isetasanduva tasandusseguga Baumit Nivello. Kui on vaja luua kaldpind, saab kasutada betooni Baumit FlexBeton.

Pinnakate

Seinte ebatasasused saab eemaldada renoveerimiskrohviga Baumit VivaRenova. Suuremad sooned ja praod saab täita kiiresti kuivava materjaliga Baumit SpeedFix.

Nakkekrunt

Väga imavad aluspinnad võivad liimisegu nakkuvust märkimisväärselt vähendada. Sobiv nakkekrunt moodustab piisavalt kareda pinna ja tagab, et liimisegu niiskus imendub ühtlaselt pinda, mille tulemuseks on liimisegu optimaalne nakkumine.
Imaval aluspinnal kasutage nakkekrunti Baumit Grund ja mitteimaval aluspinnal nakkekrunti Baumit SuperGrund.

Hüdroisolatsioon – niiskusel ei ole mingit võimalust

Märgruumide (nt duširuumid, pesuruumid, basseinid) põrandad ja seinad, mis puutuvad kokku pritsiva veega, tuleb piisavalt isoleerida. Isolatsioonikiht Baumit Baumacol Protect on ette nähtud terrasside, rõdude ja välispindade, aga ka duširuumide ja vannitoa isolatsiooniks. Isolatsioonikiht Baumit Baumacol Proof sobib siseruumide hüdroisolatsiooniks.
Täieliku veekindluse tagamiseks paigaldatakse servadesse ja nurkadesse elastne tihenduslint, samuti lisatakse komponendid läbiviikude elastseks tihendamiseks.

Lepidlá na obklady a dlažby

Liimained – leidke õige lahendus

Mitmete värvide ja mustritega ning eri materjalidest kvaliteetsed keraamilised seinaplaadid ei piira teie loomingulisust. Ent pikki aastaid kestva stabiilsuse ja ilu tagamiseks tuleb valida õige liimaine.

Baumit Baumacoli tootevalikust leiate igaks kasutusala jaoks õige liimaine alates tavalisest liimist Baumit Baumacol Basic, väga elastsest liimist Baumit Baumacol FlexTop kuni liimini, mis sobib eriti hästi marmori kinnitamiseks – Baumit Baumacol FlexMarmor.

Vuukimine – trendikates toonides viimistlus

Škárovanie obkladu

Vuukimine on pinnakatmisel eriti oluline ülesanne. See ühendab pinnakatte üksikud komponendid, tagab kaitse niiskuse eest ja osaleb ka töö üldise esteetilise välimuse kujundamisel.
Baumit Baumacol PremiumFuge on saadaval 24 värvitoonis. Vuugisegu on elastne, veekindel ning vastupidav hallitusele ja mustusele. Parim täiendus vuugisegule on püsivalt elastne silikoon Baumit Baumacol Silikon, mis on peale 24 värvitooni saadaval ka läbipaistvana.