Tervislik elukeskkond
star_border

Kuidas luua tervislik sisekliima?

Veedame ligi 90% elust siseruumides. Seepärast on siseõhu kvaliteet meie mugavuse, tervise ja heaolu tagamiseks otsustava tähtsusega. Peale õhu ja pindade temperatuuri, niiskuse ja õhuringluse mõjutavad mikrokliimat ka ehitusmaterjalid.

Õhk on meie põhivajadus

Inimene hingab päevas umbes 13,5 kg siseõhku ja 1,5 kg värsket õhku. Seetõttu on kvaliteetne õhk meie tervise seisukohalt väga oluline. See ongi põhjus, miks tervislik ja värske siseõhk peaks olema iseenesestmõistetav.

Vzduch ako základná potravina

Õige õhuniiskus on hädavajalik

Liiga kuivas õhus viibimine kuivatab limaskesti ja silmi. Kuivad limaskestad on hea kasvupinnas bakteritele, mis võivad omakorda põhjustada põletikku, külmetushaigusi või ninaverejooksu. Alla 30% õhuniiskuse korral oleme nakkushaigustele vastuvõtlikumad. Seetõttu on optimaalse õhuniiskuse hoidmine ja õige ventilatsioon hea kliima tagamiseks möödapääsmatu.

Suchý vzduch

Õige õhuniiskus tagab mugavama elamise, sest see ennetab hallituse või erinevate haiguste teket. Suurt õhuniiskust võib põhjustada ehitusniiskus uutes hoonetes, vee sissetungimine konstruktsioonivigade tõttu, aga ka sobimatust ventilatsioonist või küttest põhjustatud ebapiisav niiskuse väljajuhtimine. Siseruumides viibimisel toodab neljaliikmeline pere ligikaudu 20 liitrit vett. Seetõttu tuleb säilitada optimaalset õhuniiskust, mis peaks olema vahemikus 40–60%.

Täpsem teave

Klima tooted

Baumit Klima sisekrohvid ja pahtlid reguleerivad optimaalselt siseruumide niiskust ning imavad lõhna ja kahjulikke aineid.

Loe lisa
Výskumný park Viva
Teaduslikult tõestatud

Viva teaduspargis võrreldakse ehitusmaterjale ja uuritakse nende mõju majaelanikele.

Loe lisa

Kuidas temperatuur mugavust mõjutab?

Sobiv toatemperatuur on igaühe jaoks erinev. Mõnele meeldivad jahedamad ruumid, teine tunneb end paremini soojemas keskkonnas. Sellest hoolimata kehtivad siin teatud põhimõtted. Eluruumides ja vannitoas on soovitatav kõrgem temperatuur (kuni 23 °C), magamistubades madalam temperatuur (kuni 18 °C). Samuti on oluline, et siseõhu ja seinapinna või ruumi alaosa ja pea kõrguse temperatuurierinevused ei oleks liiga suured. Erinevus ei tohiks olla suurem kui 4 °C.

Tepelná pohoda v byte

Mis teeb õhu värskeks?

Õhu koostisosadel, molekulidel, võivad olla negatiivsed või positiivsed laengud. Mida rohkem negatiivseid ioone õhus on, seda värskem see on. Sel viisil rikastatud õhk toetab vere hapnikuga varustamist, parandab enesetunnet ja tõhustab toitainete imendumist. Tunnete end paremini ja aktiivsemana. Heade ioonide suurema sisalduse tagab värske õhk, mis ei sisalda kahjulikke aineid. Seetõttu ärge unustage korralikku ja sagedast ventilatsiooni ning siseruumide materjalide hoolikat valikut.

Správne vetranie